Egy megálmodott grafikai design néha sokkal egyszerűbben megvalósítható Photoshop által, vagy Illustratorben, mint a tartalomkezelő rendszerekben (CMS), kódolásról nem is beszélve. Hiába vagy jó webfejlesztő, ha nem vagy grafikus, szükséges egy munkatárs, aki megálmodja és elkészíti a dizájnt. Nagy honlapkészítő cégek pont ezért drágák, mert minden munkafolyamatra más-más embert alkalmaznak. Persze a végeredmény kétségkívül professzionális lesz, mert maga területén feltehetőleg jártas szakemberrel van dolgunk.
Egy webdesignernek átfogó ismeretekkel kell rendelkeznie minden területre vonatkozóan. Magam részéről a frontend részt szívesebben képviselem. Miről is beszélek?
Funkcióját tekintve a frontend fejlesztő az, aki kinézetért felel. A backend pedig az, aki az adatok feldolgozásáért. Aki mindkét oldalhoz nagyon ért, az pedig a full-stack developer. Azt olvastam őket viccesen unikornisoknak hívják. Biztos azért, mert olyan kevés van belőlük, hogy szinten mesebeli lények.
Persze a határvonalak elmosódnak a személyes kompetenciák által.
Egy kedves barátom először 2021-ben keresett meg, hogy nem-e társalunk egy projektben, amit kilátásban van neki. Bevallom a határidő rövidsége és a komolyabb backend háttér szükségessége elbizonytalanított, de végül is belevágtunk.
A webdesign ezúttal nem az én érdemem volt. Figmában kapott látványterv alapján megpróbáltam teljesen olyat létrehozni a WordPressben, de mint a bejegyzésem elején is írtam, vannak dolgok, amiket a WordPressen kívül könnyebb megvalósítani. Több blokk hátterét, a kapott grafikákat felhasználva, Photoshopban alkottam újra.
Nézzétek meg az egyik háttér elkészítésének a videóját:
Ha tetszett a videó, oszd meg az ismerőseiddel, hogy minél többen értesüljenek róla!